BİLGİ VE BELGE YÖNETİMİ

BT Faaliyetler

KÜTÜPHANE ZENGİNLEŞTİRME PROJESİ

Medeniyet Bilgi Topluluğu 2019-2020 eğitim öğretim yılı içerisinde başlatmış olduğu Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde bulunan Bayır İlköğretim Okulu Kütüphane Zenginleştirme Projesini nihayete erdirmiş bulunmakta.
Bu sene 57.’sini kutladığımız Kütüphane Haftamızda bir yanımız salgın nedeni ile buruk dahi olsa, diğer yanımız Topluluğumuz tarafından yürütülen Kütüphane Zenginleştirme Projesi’sinin nihayete ermesi sebebi ile bir hayli mutlu…

Diyarbakır Projesi kapsamında kişi/kurumların destekleri ile toplanan kitap ve kitap dışı materyaller Topluluk Yönetim Kurulumuzdaki arkadaşlarımız tarafından titizlikle kataloglanmış ve sınıflandırılmıştır. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin seviyelerine uygun edebiyat, çalışma/test kitapları ve kitap dışı materyallerin çocuklarla buluşturulmasında emeği geçen İMÜ BBYB öğrencilerine; desteklerini hiçbir zaman bizlerden esirgemeyen Doç. Dr. Ekrem Tak ve Dr. Öğr. Üyesi Didar Bayır Hocalarımıza; Proje kapsamında gerek bağışları gerekse destekleri ile bizlere yardımcı olan herkese teşekkür ederiz.

57. KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ

TKD, ÜNAK ve BBYB Öğrenci Toplulukları ile iş birliği içerisinde hazırlanmış olan 57. Kütüphane Haftası Etkinlikleri 30 Mart – 3 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. 

  • İMU BBY BİLGİ TOPLULUĞU FAALİYET SUNUMU

/documents/bilgibelge/doc/medeniyet-bilgi-toplulugu_tanitim_sunumu.pdf

  • 4. Bilgi ve Belge Yönetimi Öğrenci Kongresi, Hacettepe Üniversitesi BBYB, 16 Nisan 2020

Bu sene Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü'nün ev sahipliğini üstlendiği 4. Bilgi ve Belge Yönetimi Öğrenci Kongresi, Covid-19 salgını nedeniyle çevrimiçi ortamda düzenlenen bir diğer etkinlik oldu. Çevrimiçi platformda bildiri ve poster sunumlarını yapan öğrenciler arasından poster sunumunda birincilik Bölümümüzün üçüncü sınıf öğrencisi Şükran Yıldız'ın oldu. ''Çocuk Kütüphaneleri için Bir Etkinlik Önerisi: Seç – Oku" başlıklı poster sunumu, en iyi poster seçilen Şükran arkadaşımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Katılımcıların Youtube üzerinden canlı olarak izleyebildiği Kongre'de, 24 bildiri, 6 poster sunumu arasından 2 poster ve  3 bildiri Bölümümüz  öğrencileri tarafından sunuldu. Kongrenin çevrimiçi sunumlarını izlemek için tıklayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=uxvlDMMwNfI&t=1845s&ab_channel=HUBBY

  • Açık Bilim ve Bilimsel İletişim

4. Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğrenci Kongresi, 16 Nisan 2020,

Genişletilmiş Bildiri Özetleri

http://bby2020kongre.bilgiyonetimi.net/wp-content/uploads/sites/28/2020/08/acik_bilim_bilimsel_iletisim.pdf