BİLGİ VE BELGE YÖNETİMİ

Bilgi Topluluğu Köy Okuluna Kütüphane Zenginleştirme Projesi Kapsamında 5.500 Kitap Bağışladı

20.05.2022

Üniversitemiz Medeniyet Bilgi Topluluğu 9 Mart 2021 tarihinde başlatmış olduğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında eğitimde fırsat eşitliğini sağlama düşüncesiyle 17 Mayıs 2022 tarihinde Siirt Pervari Dolusalkım İlkokulu-Ortaokulu’na iki kütüphane kurdu.

Eğitimde eşit olanaklara erişimin toplumun her bireyi için önemli olduğu düşüncesiyle yürütülen projede kütüphaneler “Medeniyet Bilgi Kütüphanesi” ve “Dolusalkım Kütüphanesi” olarak isimlendirildi. İlkokula 3000 adet, Ortaokula 2500 adet olmak üzere toplam 5500 adet kitap koleksiyona kazandırıldı.

Yapılan bu zenginleştirme ile okul öğrencilerinin öğrenme fırsatlarının güçlendirilmesi amaçlandı.

Kütüphanelerin açılışına topluluk danışmanı Arş. Gör. Nisa ÖKTEM ve beraberinde Topluluk Yönetim Kurulu Başkanı Hacer PERGEL, Başkan Yardımcısı Zeynep KABAK, Sümeyye KAPLAN ve Denetmen Esma EKİN katıldı.

Proje, Üsküdar Belediyesi ve Siirt Vakfı iş birliği sponsorluğunda gerçekleştirildi. Açılış, Siirt Vakfı Şube Müdürü Nevzat Amcalar, 150 öğrenci ve Dolusalkım köy halkının katılımıyla büyük ilgi gördü. Açılışın ardından Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyarette bulunan topluluk üyeleri Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz ile üniversitemiz, topluluk ve proje hakkında kendisiyle sohbet etme fırsatı buldu. Üniversitemizi ve topluluğumuzu tebrik eden Sayın YILMAZ, rektörümüz Sayın Prof.Dr. Gülfettin Çelik’i de arayarak tebriklerini iletti ve ayrıca sosyal medya üzerinden teşekkürlerini paylaştı.