BİLGİ VE BELGE YÖNETİMİ

Erasmus Programı

ERASMUS+ PROGRAMI

Avrupa Birliği’nin 2014-2020 döneminde faaliyet gösterecek olan eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarındaki programları “Erasmus+ Programı” adıyla tek çatı altında toplanarak yeni bir yapıya kavuşturulmuştur.

Erasmus+ Programının amacı bireylerin kişisel becerilerinin geliştirilmesine ve istihdam edilebilirlik oranlarının yükseltilmesine yardımcı olmaktır. Özellikle Yükseköğretim alanında programın temel hedefleri yükseköğretimde kalitenin arttırılması ve yükseköğretim kurumlarının birbirleriyle ve iş dünyası ile iş birlikleri geliştirmelerini teşvik etmek olarak belirlenmiştir.

Uluslararası bir üniversite olma hedefiyle kurulan İstanbul Medeniyet Üniversitesi, 2014-2020 dönemi için Erasmus+ programlarına katılımı sağlayan Yükseköğretim için Erasmus Beyannamesini (Erasmus Charter for Higher Education- ECHE) alarak uluslararası bir üniversite olma yolunda önemli bir adım daha atmış oldu.

Erasmus+ Programı, öğrencilerimizin yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında öğrenim görmeleri için destekler sunmaktadır. Bölümümüz de Polonya Nicolaus Copernicus Üniversitesi Bilgi Bilimi ve Kitap Çalışmaları Enstitüsü (Poland Nicolaus Copernicus University Institute of Information Science and Book Studies) ile Erasmus programı anlaşmasını 4 Temmuz 2018 tarihinde imzalayarak bu programa dahil olmuştur.

Erasmus programı ile ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin Erasmus Program Koordinatörlüğü web sayfasından (http://erasmus.medeniyet.edu.tr/tr) erişebilirsiniz. Ayrıca bu programla ilgili yapılması gerekenler için aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz:

http://erasmus.medeniyet.edu.tr/tr/duyurular/ogrenci-ve-personel-hareketliligini-gerceklestirmek-icin-yapilmasi-gerekenler#sthash.Av8hZTH6.ov8BtIIO.dpbs

Doç. Dr. Alpaslan Hamdi Kuzucuoğlu

Erasmus+ Programı BBYB Koordinatörü

alpaslan.kuzucuoglu@medeniyet.edu.tr